Logo: Fil-Med
42-400 Zawiercie, ul. Kukułcza 2
Godziny otwarcia
Pon-Pt: 08:00-20:00, Sob: 08:00-13:00

Disulfiram - wszywki

Wielu pacjentów zastanawia się nad tym, czy podskórna implementacja Disulfiramu jest faktycznie skuteczna i pomaga w walce z uzależnieniem alkoholowym. 
Na zaszycie decydują się przede wszystkim ci nałogowcy, którzy znajdują się w przewlekłej lub krytycznej fazie swojego uzależnienia. Zmagają się oni z konsekwencjami długotrwałych ciągów alkoholowych, które należy przerwać możliwie jak najszybciej. 
Farmakologiczne metody wspierania leczenia choroby alkoholowej są całkowicie bezpieczne dla pacjenta pod warunkiem, że stosuje się on do zaleceń przekazanych mu przez lekarza. Przede wszystkim terapia z użyciem tego środa wydłuża okres abstynencji nałogowca poprzez generowanie lęku przed nieprzyjemną reakcją organizmu. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod wspomagania w walce z alkoholizmem, wzmacniania efekty terapeutyczne i motywuje pacjenta do pozostawania w długotrwałej abstynencji. 
W przypadku gdy ,,zaszyty” chory podejmie próbę przepicia wszywki, musi liczyć się z uciążliwymi i niebezpiecznymi objawami zatrucia. Z wszywką alkoholową niemożliwe staje się zatem spożycie nawet najmniejszych dawek alkoholu etylowego bez odczuwania przykrych skutków ubocznych. Strach przed ich wystąpieniem powstrzymuje nałogowca przed sięganiem po kieliszek, stąd też nazwa terapii awersyjnej. Wszywka alkoholowa pomaga przerwać ciąg alkoholowy i utrzymać abstynencję, która jest konieczna dla procesu regeneracji organizmu. 
 
 
Autor:  fil-med.pl
24
LIS
2023
89
razy
czytano

5/16

Nasi specjaliści

Poznaj pracowników firmy Fil-Med


Warning: Undefined array key 34 in /home/am1x2310231210/domains/fil-med.pl/private_html/templates/components/Gallery_1__1.php on line 19

Galeria

Zobacz jak pracuje nasza ekipa

  • Zdjęcie:
  • Zdjęcie:
  • Zdjęcie: Rejestracja

    Rejestracja

  • Zdjęcie: Rejestracja

    Rejestracja

  • Zdjęcie:
  • Zdjęcie:

www.fil-med.pl

Kontakt

Godziny otwarcia: Pon.-Pt. 8:00-20:00, Sob. 08:00-14:00
Rejestracja: 795 467 050, 668 168 188
E-mail: gabinet@fil-med.pl

Zdjęcie: Kontakt

www.fil-med.pl

Adres

42-400 Zawiercie
ul. Kukułcza 2
woj. śląskie

FIL-MED

Umów się na wizytę

Jesteś zainteresowany ofertą? Skontaktuj się z nami

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Wyszukiwarka

Komunikat
Twoja przeglądarka internetowa lub system operacyjny, nie wspierają lektora.
Newsletter
Formularz kontaktowy
Logo: Fil-Med