Logo: Fil-Med
42-400 Zawiercie, ul. Kukułcza 2
Godziny otwarcia
Pon-Pt: 08:00-20:00, Sob: 08:00-13:00

Ochrona krocza w porodzie

Chyba wszystkie kobiety szykujące się do porodu naturalnego chcą chronić krocze. W planie porodu jest to mocno zaznaczone, panie mają świadomość tego czym jest nacięcie, pęknięcie , otarcie krocza.
Doświadczony personel w szpitalu wie jak prowadzić poród aby uniknąć uszkodzeń krocza lub je zminimalizować. A czy wiecie jak dużo może zrobić sama kobieta aby przygotować swoje krocze do porodu? I nie chodzi tu tylko o masaż krocza, który jest oczywiście bardzo ważnym elementem. 
Obszar który obejmujemy masażem jest tylko jedną warstwą, tą najbardziej zewnętrzną. Głębiej może być zlokalizowanych wiele napięć, które uniemożliwią maksymalne rozciągnięcie tkanek podczas porodu. Szczególnie jeśli do porodu szykuje się osoba która już przed zajściem w ciąże miała znacznie zwiększone napięcie mięśni dna miednicy. Opracowanie zbyt napiętych tkanek może znacznie pomóc w porodzie drogami natury. 
Kolejną kwestią jest umiejętność świadomego napinania i rozluźniania mięśni dna miednicy. Podczas porodu potrzebujemy rozluźnienia, napinanie ich podczas skurczu, w momentach kiedy pojawia się ból może utrudniać poród i naraża krocze na większe obrażenia.
Ruchomość stawów biodrowych, kręgosłupa również wpływa na napięcia w rejonie miednicy. Odpowiednia aktywność fizyczna w ciąży, praca z fizjoterapeutą poprawią zakresy ruchomości oraz siłę mięśniową.
Dużą rolę odgrywa oczywiście psychika. Przygotowanie ciała do porodu, wiedza rodzącej daje dużo spokoju, poczucie kontroli w trakcie narodzin dziecka. 
Ważne są również czynniki anatomiczne (np. długie, krótkie krocze) rodzącej, wymiary dziecka (główki) – które zwiększają ryzyko uszkodzeń krocza.
*Przygotowanie ciała do porodu obejmuje również inne kwestie – w tym poście poruszone zostały jedynie tematy związane z ochroną krocza.
Autor:  fil-med.pl
24
LIS
2023
187
razy
czytano

13/19

Nasi specjaliści

Poznaj pracowników firmy Fil-Med


Warning: Undefined array key 34 in /home/am1x2310231210/domains/fil-med.pl/private_html/templates/components/Gallery_1__1.php on line 19

Galeria

Zobacz jak pracuje nasza ekipa

  • Zdjęcie:
  • Zdjęcie:
  • Zdjęcie: Rejestracja

    Rejestracja

  • Zdjęcie: Rejestracja

    Rejestracja

  • Zdjęcie:
  • Zdjęcie:

www.fil-med.pl

Kontakt

Godziny otwarcia: Pon.-Pt. 8:00-20:00, Sob. 08:00-14:00
Rejestracja: 32 494 15 55, 795 467 050, 668 168 188
E-mail: recepcja@fil-med.pl

Zdjęcie: Kontakt

www.fil-med.pl

Adres

42-400 Zawiercie
ul. Kukułcza 2
woj. śląskie

FIL-MED

Umów się na wizytę

Jesteś zainteresowany ofertą? Skontaktuj się z nami

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Wyszukiwarka

Komunikat
Twoja przeglądarka internetowa lub system operacyjny, nie wspierają lektora.
Newsletter
Formularz kontaktowy
Logo: Fil-Med